Strach nebo zážitky?

Od října 2019 jsem měla rezervovaný pobyt na řeckém ostrově Santorini na září 2020  a moc jsem se těšila. Vůbec by mě nenapadlo, jaká situace může nastat a co všechno se bude dít.

Když se blížil čas odletu, byla jsem zvědavá, jestli mi podmínky dovolí vycestovat. Také někteří lidé mi líčili historky, které slyšeli, že někdo měl pozitivní test a dovolenou si neužil. Že se to zjistilo až při testování v zahraničí a dotyčný musel zůstat v karanténě. Nepodlehla jsem žádnému strachu. Bytostně jsem cítila, že potřebuji slunce a moře a vůbec jsem si nepřipustila, že by mi dovolená nevyšla.

Po dvou hodinách letu z Vídně jsem se ocitla v jiném světě, kde bylo nádherné letní počasí, teplé moře, spousta příjemných restaurací a čekal na mě ráj, kde jsem si mohla nerušeně odpočinout. Vzhledem k situaci, která byla a také tomu, že jsem letěla poslední týden v září, užila jsem si dovolenou s minimálním počtem lidí na pláži, v restauracích i na promenádě, která se táhla podél pobřeží u pláže.

A protože nejsem ten typ, co by jen ležel u moře, zpestřila jsem si pobyt na ostrově i různými výlety. Užila jsem si pěší túru do starověkého města Théra, kde velmi silně foukalo, ale přesto stálo zato si bývalé město prohlédnout. A protože nelze navštivit Santorini a nevidět západ slunce ve městě Oia, vydali jsme se i tam.

I když je Santorini malý ostrov, který se dá přejet za krátkou dobu, velmi se mi líbil. A přestože nepatřím mezi lidi, kteří jezdí stále na jedno místo, na Santorini se určitě někdy v budoucnu vrátím. Jeho návštěvu doporučuji i vám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.