O nás

Dita Breberová

Ke společnosti cestovatelů jsem se připojila na podzim roku 2017, díky své kamarádce.  Důvodů bylo několik. Velmi mě lákalo cestování. Do té doby to pro mě bylo něco, co jsem neznala. Stavěli jsme dům, takže bylo stále něco na práci a peníze jsme investovali úplně do něčeho jiného, než do zahraničních dovolených. Měla jsem spoustu zájmů a samozřejmě občas vyrazila někam na výlet, ale to pravé cestování na mě teprve čekalo.

A když to přišlo, byla jsem tak nadšená spoustou nových zážitků a poznání, že mě to úplně uchvátilo a uvědomila jsem si, o co jsem se roky ochuzovala. Poznávat nové země, zvyky, zažívat situace a pocity, které se nedají zachytit na fotkách, ale navždy zůstanou zapsané v duši. Návštěva míst, na kterých se vám doslova tají dech.

Už bych neměnila. Život bez cestování si teď už neumím představit. Je to tak obohacující. Toulky přírodou a poznávání nových zemí a míst už neopustím.

A protože jsem podnikavá, líbí se mi i možnost získání pasivního příjmu. Nechci spoléhat na systém a raději se přičíním, abych se zaopatřila sama.

 

A ještě na něco nesmím zapomenout, a to je komunita cestovatelů. Našla jsem mnoho nových přátel naladěných „na stejnou vlnu“ a také spoustu tipů, kam vycestovat.

Moc mě těší, že můžu touto cestou předávat dál to, co mi pomáhá žít život mých snů a obohacuje mě.

Když mi kamarádka řekla, jestli si na ni udělám čas, že mi chce ukázat něco zajímavého, a že by se mi to určitě taky líbilo,  vnímala jsem to tak, že vzhledem ke své časové vytíženosti nemám už kapacitu cokoliv dalšího dělat. Tohle moje přesvědčení ale „naštěstí“ trvalo jen do chvíle, než jsem zjistila, jaká úžasná příležitost se mi nabízí.

Jsem ráda, že jsem poslechla svoje srdce a začala si plnit cestovatelské sny.  Dívat se na pořady o jiných zemích v televizi může být hezké, ale prožívat to v realitě, to je úplně o něčem jiném. To vám nikdy nikdo nevezme.

Tereza Breberová

Do cestovatelského projektu jsem se zapojila v roce 2019, když jsem byla na rodičovské dovolené. Měla jsem k tomu dva velké důvody. Miluji cestování a také jsem si chtěla přivydělat. Mamka mi občas ukázala nějaké nabídky na portále a mně se to moc líbilo. Rozhodla jsem se, že tohle je to, co chci.

Díky tomu jsem začala cestovat i s přítelem a malou dcerkou. Naši první dovolenou jsme strávili v Praze a já jsem si vyzkoušela, jak všechno funguje.

V cestovatelském klubu jsem poznala skvělé lidi různého věku, se kterými se vždycky ráda potkám. Když je člověk doma jen s dítětem, občas sklouzne do stereotypu, který je potřeba rozbít.

Baví mě osobně se setkávat i s jinými cestovateli, poslouchat historky z cest a sdílet zážitky. Mám i nekonečnou inspiraci, kam se vydat.

Jsem vděčná své rodině, že mě podpořila v rozhodování, jestli do projektu vstoupit. Znáte to - na začátku obvykle bývají pochybnosti, ale dokud to člověk nevyzkouší, tak opravdu nepozná, jaké to je.

Takže se řídím heslem: ZKUS TO a UVIDÍŠ! A to doporučuji i vám.