Je cestování drahá záležitost?

„Nemám na to, jezdit po světě. Stojí to spoustu peněz.“ Tohle docela často slýcháme, ale vůbec to tak být nemusí. Záleží, co si kdo představí a jaké má nároky. Dovolenou není třeba trávit v mnohahvězdičkových hotelech s veškerým luxusem.

Když si vyrazíte do světa s krosnou na zádech a jste připraveni na to, že budete přespávat „pod širákem“ nebo ve stanu, nemusí být dovolená zatěžující položkou vašeho rozpočtu.

Mám ráda svoje pohodlí i luxusní hotely, a kdo by neměl, že? Ale lákalo mě i něco jiného. A také jsem to absolvovala. Jsem moc ráda, že jsem si to dovolila. Bylo to pro mě krásně dobrodružné. Je to vystoupení z komfortní zóny a rozhodně neškodí to zažít. Člověk si uvědomí, kolik věcí má doma a vůbec je nepotřebuje. Co mu vlastně stačí mít u sebe, aby nějak přežil.

Když je příznivé počasí, je spaní venku něčím, co určitě doporučuji vyzkoušet. Zvlášť, pokud jste třeba u moře. Má to svoje kouzlo.

A jak je to s dopravou, když se rozhodnete pro tento typ cestování? Můžete využít vlaky, které jsou cenově příznivé nebo se vydat do světa i pěšky nebo autostopem, pokud chcete ušetřit.

Tak až se budete příště rozmýšlet, kam pojedete a kde budete spát, dovolte si zažít něco, co jste třeba ještě nezažili. Může se to stát příjemnou změnou, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.