Pohádkové Finsko

Severoevropské státy lákají každým rokem stále více návštěvníků a výjimkou není ani Finsko.

Milovníci přírody tu rozhodně budou spokojeni. V zemi je možný volný pohyb krajinou, podobně jako u nás. Časté jsou i rybářské výpravy do této země. Finsko je nazýváno zemí tisíců jezer a doslova právem. Je jich tu 187.888.

Jestli milujete národní parky, ve Finsku si určitě přijdete na své. Uvidíte nádherné přírodní scenérie.  V národním parku Linnansaari žije v jezeře Saimaa posledních 300 jedinců sladkovodního tuleně.

Více než 70% území této země pokrývají lesy a proto se tu často můžeme setkat s množstvím dřevěných domů. Dřevo zde bylo základním stavebním materiálem. Tradiční architekturu najdeme mimo jiné hlavně v destinacích Loviisa, Porvoo a Rauma. Mnoho starých dřevěných domů je i v Helsinkách.

Krásnou podívanou je bezpochyby polární záře, kterou je možné vidět 200 dní v roce. Pohádková obloha nabízí úžasné a neopakovatelné barevné obrazy a navždy se zapíše do vašeho srdce.

A jak je známo, Finsko je také saunovým rájem.  Tolik saun jako tady, nenajdete nikde jinde na světě. Říká se, že je jich více než automobilů.

U finsko švédské hranice v Botnickém zálivu je město Kemi, kde je každoročně postaven největší sněžný hrad na světě. Má rozlohu od 13 do 20 km². Jeho součástí je kaple, restaurace a hotel. Rozhodně stojí za to tento ledový skvost navštívit.

Pokud budete v Helsinkách, můžete se po cyklostezkách vydat do městských parků, lesů i k mořským zálivům.

 

Finsko je zemí, kterou si můžete dokonale užít, a i když byste to možná nečekali, určitě vás překvapí i místní speciality. Nebudete tak ochuzeni ani o gurmánské zážitky.

Tak až se budete příště rozhodovat, kam se podívat, můžete se zaměřit i na sever Evropy. Určitě vás nezklame.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.